Silifke Zabıtası Yılbaşı Denetiminde

Silifke Belediye Başkanı Sadık Altunok, vatandaşların yeni yıla huzurlu ve sağlıklı bir şekilde girmelerini sağlamak amacıyla zabıta ekipleri tarafından denetimlerin artırıldığına dikkat çekti.

TARSUS’TA KÜLTÜR VE SANAT SOKAĞI TAMAMEN YENİLENDİ TARSUS’TA KÜLTÜR VE SANAT SOKAĞI TAMAMEN YENİLENDİ

Yılbaşı nedeniyle iş yerlerine yönelik denetimlerini artıran Silifke Belediyesi Zabıta ekiplerinin ilçe merkezi ve mahallelerde faaliyet gösteren halka açık pazar yerleri, restaurant, market, şarküteri, kuruyemişçi ve patiserilerde denetimlerde bulunarak işletmelerin mevzuata uygunluğunu, fiyat etiketi ve hijyen koşullarını inceledi.

Yeni yılla birlikte denetimlerin düzenli olarak devam edeceğini vurgulayan Silifke Belediye Başkanı Sadık Altunok yaptığı açıklamada, “7/24 esasına göre çalışan zabıta ekiplerimiz yılbaşı nedeniyle ilçe merkezi ve mahallelerde faaliyet gösteren iş yerlerine yönelik denetimlerini de aralıksız sürdürmektedir. Halkımızın temel ihtiyaç malzemeleri başta olmak üzere fiyat kontrolü, raf ve kasa fiyatlarının karşılaştırılması, pazar yerinde satılan sebze ve meyvelerin fiyat etiketlerinin bulundurulması, kaldırım işgali ve işletme ruhsatlarının denetimi gibi önemli konularda bir dizi çalışmalar yürütmektedir.  Halkımızın sağlığı her şeyden önce gelmektedir. Yeni yıl öncesi alış-verişe çıkan vatandaşlarımızın  alışveriş merkezilerinde fahiş fiyat, raf ve kasa fiyatları arasındaki uyuşmazlık, ürün gramajı, tüketim tarihi ve işyerlerinin ruhsatlarının kontrolünü gerçekleştirmektedir. Halkımızın haksızlığa uğramaması ve sağlıklı ürün tüketebilmesi amacıyla bir dizi tedbir almaktayız. Gerek fiyat artışı, gerekse diğer mağduriyetler konusunda yasalar çerçevesinde kimseye göz açtırmayacağız, bu konuda fırsatçılık yapmak isteyenlere asla müsaade etmeyeceğiz. Denetimlerimizin amacı vatandaşlarımızın sağlığı, mutluluğu, huzuru, beslendiği gıdanın hijyenik ortamda hazırlanması ve vatandaşa sunulmasına yöneliktir.  2023 yılının son gününde ekiplerimiz denetimlerini sıklaştırarak devam ettirmektedir”  dedi.

31.12.2023, Mevlüt Partal, Silifke,

Editör: Habibe Aydın