Silvikültürel Uygulamalar Hizmet İçi Eğitim Semineri Tamamlandı

18-20 Ekim 2023 tarihleri arasında Bozyazı‘da yapılan Silvikültürel Uygulamalar Hizmet İçi Eğitim Seminerinde arazi çalışmaları tamamlandı.

Arazi çalışmalarına Genel Müdür Yardımcısı Sayın Recep Ateş ‘te katıldı.

         Ateş “Toros dağlarında bulunan sedir ormanları, insanlığın medeniyet kurmaya başladığı ve koloni düzenine geçiş çağlarında gemi yapımı için özellikle tercih ettiği ağaç türü olmuştur. Bu sebeple Akdeniz havzası binlerce yıl talan edilmiştir.  Bize düşen Toros dağlarında ormanları korumak, düzensiz faydalanma sebebiyle zarar görmüş orman alanlarını silvikültürel çalışmalar ile doğaya yeniden kazandırmaktır. Mesleğe yeni başlayacak olan mühendis arkadaşlarımıza sağlanan eğitim çalışmalarının ve özellikle hocamızın başlattığı Karpelli Sedir ormanları hakkında ki tecrübelerinin çok faydalı olacağına inanıyorum. Sizlere meslek hayatınızda başarılar ve kolaylıklar diliyorum“ Dedi.

Eğitim sonunda Prf. Dr. Melih Boydak hocamıza, Genel Müdür Yardımcısı Recep Ateş ve Mersin Orman Bölge Müdürü Mustafa Yalçın, ormancılık mesleğine sağladığı katkılarından dolayı teşekkür ederek plaket taktim etti.

               Hizmet İçi Eğitim Seminerinin, ülkemiz ve bölgemiz ormancılığına hayırlı olmasını dileriz.