SINAV KÖSTEBEKLERİ MERSİN POLİSİNE TAKILDI 

Mersin Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Müdürlüğü olarak Milli Eğitim Bakanlığınca yapılan motorlu taşıtlar sürücü kursiyerleri sınavında (ehliyet sınavı) gizli cihaz yardımıyla kopya çekilmesi olaylarının artması üzerine yapılan risk analizi ve fiziki takip neticesinde yetkililerce yapılan yazılı açıklama da;

“Suphi Öner Öğretmenevi e-Sınav Merkezindeki sınavdan çıkan (M.S.)’nin üzerinde kurulu gizli cihazı araba arkasında çıkartmaya çalıştığı görülen (H.E.) ile (N.M.) isimli şahıslar suçüstü halinde yakalanmış, cep telefonlarında yapılan ön incelemede şahısların benzer şekilde çok sayıda kişinin sınavı usulsüzce geçmesini sağladığı tespit edilmesi üzerine;

14/08/2023 tarihinde yine gizli cihazla sınava girmeye çalışırken yakalanan şüpheli (Ç.S)'ye canlı teşhis işlemi yaptırılmış ve şahıs kendisine cihazı yerleştiren kişiler olarak gözaltındaki şüphelileri teşhis etmiştir.

ASAYİŞ EKİPLERİ SOKAKLARIN HUZURUNU SAĞLIYOR ASAYİŞ EKİPLERİ SOKAKLARIN HUZURUNU SAĞLIYOR

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğüyle yazışma yapıldığında gizli cihazla sınava girdiği tespit edilen (M.S.)'un 2021 yılından bu zamana kadar toplam 9 kez sınava girdiği ve başarısız olduğu, son sınava gizli cihazla girdiği ve 74 puanla başarılı olduğu tespit edilmiştir. Ayrıca gözaltına alınan şüphelilerden ele geçirilen eşyalar arasında telefon ve cihaz düzeneği için özel tertibatlı iç çamaşırlarının bulunduğu anlaşılmıştır. Yakalanan 3 şüpheli de Cumhuriyet savcısının talimatıyla gözaltına alınmış olup adliyeye sevk edilmiştir.

Mersin Polis Teşkilatı olarak halkımızın huzur ve güveni, asayişin temini için kararlı bir şekilde çalışmalarımız aralıksız devam edecektir” denildi.