Soydan, Haydi Bismillah Diyerek Başladı

İstikbal Özel Haber/ Cumhur İttifakı Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Serdar Soydan sosyal medya hesabından yayımladığı mesajda “Haydi Bismillah” diyerek doğup büyüdüğü Mersin’e hizmet etmek istediğini söyledi.

Video yayınında ise Anıtkabir’e ziyareti, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün  huzuruna çıkışı, sonrasında Başbuğ Alparslan Türkeş’i mezarı başında anması ve ardından Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezi’ni ziyaret ederek Genel Başkan Devlet Bahçeli’yi ziyaret ettiği görüntü Mersinlilerin yoğun ilgisini çekti. Partililer paylaştı.

Cumhur İttifakı Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Serdar Soydan mesajında; “Akdeniz’in incisi Mersin’imin güzel insanları, Toroslar’ın yağız evlatları, Çukurova’nın çileli çocukları,

Kadim şehrimin vefakâr sakinleri,

Bugün yeni bir yolun başındayız. Hepimiz için yeni bir dönem başlıyor.

SEKTÖR TEMSİLCİLERİ, ÜNİVERSİTELİLER VE GENÇLER BU ZİRVEDE BULUŞTU SEKTÖR TEMSİLCİLERİ, ÜNİVERSİTELİLER VE GENÇLER BU ZİRVEDE BULUŞTU

Çocukluğumdan beri bir hayalim var. Doğup büyüdüğüm, okuduğum, ekmeğimi kazandığım, evlendiğim, çocuklarımı kucağıma aldığım bu şehre hizmet etmek istiyorum.

İstiyorum ki, yalnızca Anadolu’nun en eski kentlerinden biri değil, aynı zamanda medeniyetin beşiği Mersin’imiz hepimiz için daha yaşanabilir bir kent hâline gelsin.

İstiyorum ki, Türkiye’de şehir denilince akla ilk Mersin gelsin.

Çok şükür Allah, hayalimi hayata geçirmek için bir fırsat bahşetti.

Cumhur İttifakının Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı şahsıma nasip oldu.

Bu adaylık, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı sıfatıyla kadim şehrimizin güzel insanlarına hizmet etmemiz için atılan ilk adım.

Bana bu şerefli görevi tevdi eden Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli Beye şükranlarımı sunarım. Ayrıca Cumhur İttifakı kapsamında, Mersin’de Partimiz çatısı altında seçimlere girilmesi kararı aracılığıyla şahsıma desteğini ve güvenini gösteren Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Beyefendiye de teşekkürlerimi arz ederim.

Ne denli ağır bir sorumluluk üstlendiğimin farkındayım.

Yükümüz ağır ve kutsal, yolumuz uzun. Bu kutlu yolculukta her bir hemşehrimin desteğine ve duasına ihtiyacım var.

Bundan böyle Mersin bana, ben de size emanetim.

Başlıyoruz! Haydi Bismillah!” Dedi.