Tarsus’ta Gelir Getirici Tür Ağaçlandırmaları Köylümüzün Yüzünü Güldürüyor

 

Mersin Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı Tarsus Orman İşletme Müdürlüğü sorumluluk alanındaki Çiftlik Mahallesinde, Gelir getirici tür ağaçlandırması ile köylülerimizin kalkınmasına katkı sağlıyor.

Yetkililerce yapılan açıklama da, “Gelir getirici tür ağaçlandırmalarına ait faydalanma sertifikalarının dağıtıldığı törene, Mersin Orman Bölge Müdürü Mustafa Yalçın, Mersin Orman Bölge Müdür Yardımcısı Ali Kişi, Ekosistem Hizmetleri Şube Müdürü Muhammet Aslanhan, Tarsus Orman İşletme Müdürü Muhammet Köse, Çiftlik Köy Mahalle Muhtarı, orman işletme şefleri ve vatandaşlar katıldı.

Gelir getirici tür olan zeytin ve harnup sahalarının köy halkına sertifika ile dağıtımı gerçekleştirildi. Toplam 251 adet sertifika ile 202.4 hektar alanın 6831 sayılı Orman Kanununun Ek 12. maddesi uyarınca orman ürününden faydalanmak üzere köy halkımıza dağıtımı ile kırsal bölgelerimizin ekonomisine katkı sağlanması amaçlanmıştır.

Bu doğrultuda yine civar köylerimizde zeytin, keçiboynuzu ve defne potansiyeline sahip ormanlık alanlarımızda uygulamamız devam edecektir.

Mersin Orman Bölge Müdürlüğü olarak bu çalışmaların köylülerimiz, yöre halkımız ve ülkemiz için hayırlara vesile olmasını dileriz” denildi.