ÜLKÜ OCAKLARINDAN 3’ÜNCÜ YAZ KAMPI

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Mersin İl Başkanlığı’nın bu yıl 3’üncüsünü gerçekleştirdiği ve “Şehit Öğretmen Necmettin Yılmaz” adına düzenlenen Yaz Kampı sona erdi.

Ülkü Ocakları Mersin İl Başkanlığı tarafından her yıl eğitim ve öğretim döneminin sona ermesi ile birlikte düzenlenen yaz kampına bu yıl 50 öğrenci katıldı. 8-15 yaş aralığında çocuk ve gençlerin katıldığı yaz kampı 1 hafta sürdü. Kampa katılan öğrenciler; masa tenisi, satranç, mangala, kitap okuma, ok atma, at binme, şiir ve marş okuma, müze ve ören yeri gezileri, eğitim seminerleri ve piknik gibi etkinliklerle dolu dolu 1 hafta geçirdi.

Kamp sonunda düzenlenen piknikte kampa katılan öğrencilere sertifikaları Ülkü Ocakları Mersin İl Başkanı Yavuz Akgül ve yönetimi tarafından verildi. Sertifika dağıtımı sırasında konuşan Ülkü Ocakları Mersin İl Başkanı Yavuz Akgül, eğitime büyük önem verdiklerine dikkat çekti.

Göreve geldikleri günden bu yana 3 yaz kampı düzenlediklerini kaydeden Başkan Akgül, yaz kamplarındaki amaçlarının öğrencilerin eğitim öğretim dönemi sonunda daha verimli bir tatil geçirmelerini sağlayarak, milli ve manevi değerlerle dolu bireyler olarak yetişmelerine vesile olmak olduğunu ifade etti.

2023-2024 eğitim öğretim yılı öncesinde bu kampı yeniden düzenleyeceklerinin müjdesini de veren Başkan Akgül: “Biliyorsunuz Ülkü Ocakları adından da anlaşılacağı gibi bir eğitim ve kültür vakfı. Bizler okullar kapandıktan sonra hem sosyalleşmeniz hem de yeni arkadaşlıklar edinmeniz adına böyle bir kamp düzenledik. Biz sizlerden sadece derslerinize çok çalışarak vatanına, milletine hayırlı bireyler olmanızı istiyoruz. İnşallah yeni eğitim ve öğretim yılı başlamadan Eylül ayında yeni bir kamp daha düzenleyeceğiz. Bu kampa da sizleri bekliyoruz. Kampımızda sizleri daha değişik aktivitelerle buluşturmak istiyoruz” dedi.

Ülkü Ocakları Mersin İl Başkanı Yavuz Akgül kampa katılan öğrenciler arasında karnesinde teşekkür ve takdir belgesi alan öğrencilere de Ülkü Ocakları Genel Merkezi tarafından hazırlanan “Aklınla Savaş, Bilginle Fethet” Bilgi Akını oyununu hediye etti.

Editör: Habibe Aydın