VALİ ALİ HAMZA PEHLİVAN, MERSİN ŞEHİR HASTANESİ’NDE DEPREMZEDE VATANDAŞLARIMIZI ZİYARET ETTİ, SAĞLIK ÇALIŞANLARININ 14 MART TIP BAYRAMINI TEBRİK ETTİ

Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, Mersin Şehir Hastanesi'nde tedavileri devam eden depremzede vatandaşlarımızı ziyaret etti.Mersin Şehir Hastanesi'nde tedavileri devam eden depremzede vatandaşlarımızın sağlık durumları hakkında Başhekim Doç. Dr. Bahar Aydınlı’dan bilgiler alan Vali Pehlivan, vatandaşlarımızı odalarında ziyaret ederek bir süre görüştü, kendilerine ve refakat eden yakınlarına geçmiş olsun dileklerini iletti, acil şifalar temennisinde bulundu.

Depremde yaralanarak İlimize kara, hava ve deniz yoluyla 23.664 afetzedenin getirildiğini belirten Vali Pehlivan, “Bu vatandaşlarımızın 22.295'i taburcu olmuş, 550'si ileri tetkik ve tedavi için sevk edilmiş, 111'i yoğun bakımda, 258'i müşahede altında tutulmakta olup 450 vatandaşımız ise vefat etmiştir” dedi.

Vali Pehlivan, ziyaret vesilesiyle sağlık çalışanlarına, özellikle bir ayı aşkın bir süredir mesai mefhumu gözetmeksizin depremzede vatandaşlarımıza sundukları sağlık hizmetlerinden dolayı teşekkür etti.“ Sağlık hizmetlerinin sunumunda devlet - vatandaş arasındaki hizmet akışının sağlanması vazifesini azami özen ve özveriyle gece gündüz demeden yerine getiren, insanı yaşatmayı esas alan, sabırla, hoşgörüyle, fedakârlıkla çalışarak hizmet eden tüm sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramını tebrik ediyorum, başarı ve şenlikler diliyorum.” dedi.

Ziyarete Toroslar Kaymakamı İbrahim Çenet ve İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Emrah Ceviz de eşlik etti.