VALİ ALİ HAMZA PEHLİVAN, İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ’NÜN TOROSLAR İLÇESİNDE DÜZENLEDİĞİ

ÖĞRETMEN BULUŞMASI”PROGRAMINDA ÖĞRETMENLERLE BİR ARAYA GELDİ

Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, eşi Yıldız Pehlivan Hanımefendi ile birlikte Toroslar İlçesi Gözne Mahallesinde Korum Yaşam Merkezinde öğretmenlerle bir araya geldi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünün “Öğretmen Buluşması” etkinliği kapsamında İlimizde görev yapan öğretmenlerle bir araya gelen Vali Pehlivan yaptığı konuşmasında;
“Siz saygıdeğer öğretmenlerimiz, eğitim öğretim hizmetlerinin lokomotifi, öncüleri, rehberlerisiniz. Çocuklarımızı ailelerinden teslim alarak onlara en iyi şekilde rehberlik yapıyor, onları bilgiyle donatıyor ve hayata hazırlıyorsunuz. Sizlerin öğrencisini keşfetmesi, onun yeteneklerini ortaya çıkartması, o yetenekleri doğrultusunda yönlendirmesi, yetiştirmesi ve sadece zihnine değil, gönlüne de hitap etmesi, sadece öğretmekle kalmayıp, idrak ettirmesi ve idrak ettiklerini uygulattırması büyük önem teşkil ediyor. Bu uğurda gayret gösteren siz öğretmenlerimizi saygıyla selamlıyorum.

Şimdi yeni bir yüzyıla adım atıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın ifadeleriyle; “Türkiye Yüzyılı” na hep birlikte adım atıyoruz. Eğitim yuvalarımızda, öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin gayreti ile kendini en iyi şekilde yetiştiren, bilimde, teknolojide, kültürde, sporda, sanatta, akla gidebilecek her alanda üreterek eser ortaya koyan nesillerle birlikte Türkiye'mizin yeni yüzyılına giriyoruz. Atatürk’ün dediği gibi yeni nesil siz kıymetli öğretmenlerimizin eseri olacaktır. Sizlere ve sizlerin şahsında bütün öğretmenlerimize teşekkür ediyor, başarılı çalışmalarının artarak devamını diliyorum.“ ifadelerini kullandı.

Öğretmen Buluşması programına; İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca, okul müdürleri ve öğretmenler katıldı.