Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan 10 Nisan Türk Polis Teşkilatının 178. Kuruluş Yıl Dönümü nedeniyle mesaj yayınladı. 

“10 NİSAN TÜRK POLİS TEŞKİLATI’NIN 178. KURULUŞ YIL DÖNÜMÜ” MESAJI

Devletimizin en köklü kuruluşlarından biri olan, her bir ferdinin yüreği vatan aşkı çarpan Türk Polis Teşkilatı, kurulduğu günden bugüne emniyet ve asayişi sağlamak suretiyle milletimizin huzur içinde yaşamını devam ettirmesi için canla başla hizmet vermektedir.

Emniyet Teşkilatımız, ülke genelinde asayiş ve huzurun temin edilmesi maksadıyla önleyici tedbirler almak, terör örgütleriyle, suç ve suçluyla mücadele ederek olayları aydınlatmak ve faillerini adalete teslim etmek için gece gündüz demeden büyük bir özveri içerisinde çalışmakta, üstlendiği görev ve sorumlulukları layıkıyla yerine getirmektedir.

Kahramanlık ve fedakarlıklarla dolu çalışmalarını, takdire şayan başarılara imza atarak taçlandıran ve milletimizin iftihar kaynağı olan Polis Teşkilatı, görev ve sorumluluklarını, yasaların belirlediği sınırlar içerisinde, temel hak ve özgürlüklere hassasiyet göstererek yerine getirmektedir. 

Polis teşkilatımızın başarılarının temelinde, çalışmalarını, köklü geçmişinden aldığı birikim ve tecrübesini çağın gerektirdiği bilgi, bilişim ve teknik donanımla bütünleştirerek sürdürmesi; halka hizmeti hakka hizmet düsturuyla yerine getirmesi, milletiyle sevgiyle,saygıyla bütünleşmesi yatmaktadır.

Türk Polis Teşkilatının 178. kuruluş yıl dönümünü kutluyor, her kademesinde görevini üstün gayret ve etkin hizmet anlayışıyla yerine getiren bütün mensuplarına başarılarının artarak devamını diliyorum. 


Ülkemizin devleti ve milletiyle varlığı,birliği, bölünmez bütünlüğü,asayişi ve güvenliği için canını feda eden aziz Şehitlerimizi, kahraman Gazilerimizi ve ebediyete irtihal eden meslek mensuplarını saygı ve rahmetle yad ediyorum.

Editör: Habibe Aydın