YAŞLI ADAM DOLANDIRILMAKTAN SON ANDA KURTULDU

SAHTE SOSYAL MEDYA HESABI ÜZERİNDEN TERÖR ÖRGÜTÜ PROPAGANDASI YAPAN ŞAHIS YAKALANDI SAHTE SOSYAL MEDYA HESABI ÜZERİNDEN TERÖR ÖRGÜTÜ PROPAGANDASI YAPAN ŞAHIS YAKALANDI

 

    Asayiş Şube Müdürlüğü Dolandırıcılık Büro Amirliği, Yaşlı bir şahsın yüklü miktarda bankaya para yatırmaya çalıştığını ve dolandırılıyor olabileceğinin anons edilmesi üzerine harekete geçti.

  Yetkililerce yapılan yazılı açıklama da, “Bahse konu bankaya gidildiğinde elinde siyah poşet içerisinde yaklaşık 300.000 TL olan 1946 Doğumlu mağdur A.B ile yapılan görüşmede; kendisini başka bir ilden Cumhuriyet Savcısı olarak tanıtan dolandırıcı şahsın hesabına para göndermesini istedikleri tespit edildi.

   Müşteki şahsa konu ile alakalı bilgilendirme yapılmış, dolandırıcılık amaçlı aradıklarını bildirilmesi ile Müşteki ve Müştekinin çekmiş olduğu 300.000 TL gerekli işlemler için Şube Müdürlüğüne getirilmiş, çekilen para Müştekiye teslim edilmiş olup; Müştekinin müracaatı alınarak kendisini dolandırmaya çalışan şahıs ve şahıslardan şikayetçi olmuştur. Gerekli işlemler yapılmaktadır.

     Mersin Polis Teşkilatı olarak halkımızın huzur ve güveni, asayişin temini için kararlı bir şekilde çalışmalarımız aralıksız devam edecektir” denildi.

Editör: Habibe Aydın