Yenişehir Belediyesi kente 5 bin metrekarelik Bisiklet Eğitim Parkı kazandırdı

Mersin Yenişehir Belediyesi, yeşil alan projelerine bir yenisini daha ekledi. 5 bin metrekarelik alandan oluşan Remziye Günay Eryılmaz Bisiklet Eğitim Parkı ile Mersinli vatandaşlara hem keyifli bir vakit geçirme alanı hem de bisikletseverlere tam donanımlı bir eğitim parkı imkanı sunuluyor.

Mersin Yenişehir Belediyesi, Fuat Morel Mahallesi’ndeki Vali Hüseyin Aksoy Caddesi üzerinde bulunan Remziye Günay Eryılmaz Bisiklet Eğitim Parkı’nı tamamladı. Park ile Yenişehir’deki yeşil alan sayısı arttırılırken bisiklet sporunun yaygınlaşmasına da katkı sağlanacak. Park sadece bisiklet sürmeyi öğrenmek isteyenlere değil, aynı zamanda ailelerin hoşça vakit geçirmesi için de uygun bir mekan olarak tasarlandı.

Çocuklar bisiklet kullanmayı güvenli bir şekilde öğrenecek

Parkın içerisindeki bisiklet yolları, farklı zorluk seviyelerine sahip parkurlarla donatıldı. Bu sayede hem çocuklar hem de yetişkinler, bisiklet sürme becerilerini geliştirme ve eğlenceli vakit geçirme fırsatı bulacak. Çocukların bisiklet kullanmayı güvenli bir şekilde öğrenebilecekleri parkta vatandaşlar da rahat bir nefes alabilecek.

Başkan Özyiğit, “Hep birlikte daha yeşil, daha temiz ve daha sağlıklı bir şehir oluşturmak için çalışmaya devam edeceğiz.”

Remziye Günay Eryılmaz Bisiklet Eğitim Parkı'nın kente hayırlı olmasını dileyen Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, “Yenişehir’imizi yeşil alanları ve spor olanaklarıyla daha da zenginleştiriyoruz. Bu parkımız vatandaşlarımızın sağlıklı bir yaşam tarzını benimseyebilecekleri özel bir alan olacak. Ve bisiklet tutkunlarının da uğrak noktası haline gelecek. Yeşil alanların artması, şehrimizin yaşam kalitesini yükseltirken aynı zamanda sağlığımıza da katkı sağlıyor. Hep birlikte daha yeşil, daha temiz ve daha sağlıklı bir şehir oluşturmak için çalışmaya devam edeceğiz. Bu güzel park için emek veren tüm çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Kentimize hayırlı olsun.” dedi.