MERSİN VALİLİĞİMİZ KOORDİNATÖRLÜĞÜNDE, YENİŞEHİR İLÇESİ MENTEŞ MAHALLESİNE 24 DERSLİKLİ İLKOKUL YAPIMI PROTOKOLÜ İMZALANDI

Mersin Valiliğimiz koordinatörlüğünde, Mersin Uluslararası Liman İşletmesi’nin (MIP) hayırsever olarak taraf olduğu hayır işleri kapsamında Mersin Valiliğimiz, Mersin Uluslararası Liman İşletmesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında “Yenişehir İlçesi Menteş Mahallesine 24 Derslikli İlkokul Yapımı ve Çevre Düzenlemesi” protokolü imzalandı.

İmza töreninde bir konuşma gerçekleştiren Vali Pehlivan, “Biraz önce MIP firmasıyla bir protokol imzaladık. Bu protokol kapsamında 24 derslikli bir ilkokul inşa edilecek. Bu okulun finans desteğini MIP firması sağlayacak. MIP bilindiği üzere 16 yıldır Mersin Limanı'nın işletici firması. İlimizde bulunan ve ülkemizin en büyük limanı olan Mersin Limanı dünya genelinde de ilk 100 en büyük limanı arasında yer alıyor. 16 yıl içinde MIP tarafından yapılan bu 2. okul olacak. Bununla birlikte inanıyoruz ki bundan sonraki süreçlerde bu sayı daha da artacaktır. Kendilerine de bugün bu protokol vesilesiyle vermiş oldukları desteklerden dolayı teşekkür ediyorum. Bir ay içerisinde okulun inşaatı başlayacak. Protokol gereği İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz bu projenin elbette ki bir parçası, inşaatı firma gerçekleştirirken İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz de teknik ekip marifetiyle buranın gözetimini, denetimini yapacak. Bir yıl içerisinde 24 derslikli okulumuzun inşaatını bitirmeyi planlıyoruz. Yenişehir İlçemize ve İlimize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Hayırsever yaklaşımlarından dolayı MIP firmasına yetkililerine teşekkür ediyorum” dedi.

Protokol kapsamında, Mersin İli Yenişehir İlçesinde mülkiyeti Menteş Mahallesi 11.121 ada 2 parsele, Mersin Uluslararası Liman İşletmesi (MIP) tarafından, 24 Derslikli İlkokul binası çevre düzenlemesi dahil anahtar teslim şekilde yapılarak Milli Eğitim Bakanlığı’na teslim edilecektir. Yapılacak olan okula “Yenişehir Mersin Uluslararası Limanı İlkokulu” adı verilecektir.
 
Valilik toplantı salonunda gerçekleştirilen imza törenine; Vali Yardımcısı İbrahim Küçük, MIP Genel Müdürü Ajay Kumar Singh, MIP İnsan Kaynakları ve Kurumsal İletişim Grup Müdürü Nuri Peker, MIP Kamu ve Gümrük İlişkiler Müdürü Metin Altınsoy, İl Milli Eğitimi Müdürü Adem Koca katıldı.