Yenişehir KAÇEP Anneler Gününü Kutladı

Mersin Valiliğinden Duyuru "Otla Mücadele Kapsamında İlaçlama Yapılacaktır" Mersin Valiliğinden Duyuru "Otla Mücadele Kapsamında İlaçlama Yapılacaktır"

İstikbal Özel Haber/ Fatma Aydın- Milliyetçi Hareket Partisi Yenişehir İlçe Teşkilatı’nın hazırlamış olduğu şehit anneleri etkinliği Suphi Öner Öğretmen Evi’nde yapıldı.

Mersin Yazarlar Derneği Başkanı Rüştü Aydın’ın sunumunu yaptığı program Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Ardından MHP Yenişehir İlçe Başkanı Cihan Azgın günün anlamını içeren bir konuşma yaptı. Sonra Şehit ve Gazi Ailelerinden sorumlu MHP Mersin İl Başkan Yardımcısı Ali Doğan konuştu.

Programı düzenleyen KAÇEP Başkanı Merve Sağlam  konuştu. Davetlilere hoşgeldiniz diyen Başkan Sağlam, Anneliğin fedakârlık, sabır ve sonsuz sevginin sembolü olduğunu söyledi.

Konuşmacılar şehit aileleri başta olmak üzere tüm annelerin anneler gününü kutladılar.

Daha sonra Şairler Rüştü Aydın, Salih Özbay ve Günvar Korkmaz annelere yazmış oldukları şiirleri okudular. Yazar Şadan Köse ise anneler için yazdığı kısa öyküsünü okudu.

Şiir dinletisinin ardından KAÇEP Yöneticilerinden Nurten Sarı Hanımefendi Kuran-‘ı Kerim Tilaveti okudu. İkramların ardından program sona erdi.