16 MYO ÖĞRENCİŞİŞECAM’IN MERSİN’DEKİ  FABRİKALARINDA STAJA BAŞLIYOR

TÖMÜK KADIN VE ÇOCUK ATÖLYESİ HİZMET VERMEYE BAŞLADI TÖMÜK KADIN VE ÇOCUK ATÖLYESİ HİZMET VERMEYE BAŞLADI

Üretim faaliyeti gösterdiği bölgelerde kalkınmaya destek olmak ve genç yetenekleri iş dünyasıyla tanıştırmak için çalışmalar yürüten Şişecam, bu yıl Toros Üniversitesi ve Tarsus Üniversitesi’nden 16 Meslek Yüksek Okulu öğrencisini Mersin fabrikalarında staj programına dahil etti. Stajını başarıyla tamamlayan ve koşulları uygun olan öğrenciler Şişecam’ın iş fırsatlarında önceliklendirilecekler.

29.02.2024 Cam ve kimyasallar sektörlerinin global oyuncusu Şişecam, üretim faaliyeti gösterdiği bölgeleri kalkındırmak için çalışmalarına kesintisiz devam ediyor. Tesislerinin bulunduğu bölgelerdeki genç yetenekleri iş dünyasıyla tanıştırmak için Meslek Yüksek Okulları (MYO) ile iş birlikleri gerçekleştiren Şişecam, Toros Üniversitesi ve Tarsus Üniversitesi’nde eğitim gören 16 öğrenciye 4 aylık bir staj imkânı sağlayacak. Mekatronik, kimya, makine, elektronik ve otomasyon gibi bölümlerde okuyan bu öğrencilerden stajını başarıyla tamamlayan ve koşulları uygun olanlar

Şişecam’ın iş fırsatlarında önceliklendirilecek. Şişecam, Mersin’de düz cam, cam ambalaj ve kimyasallar alanında faaliyet gösterirken şehirde 2 bin 100’ün üzerinde kişiye istihdam sağlıyor.

 

Şişecam Hakkında

1935 yılında dünyanın saygı duyduğu global lider Mustafa Kemal Atatürk’ün vizyonu doğrultusunda Türk cam sektörünü kurmak amacıyla temelleri atılan Şişecam, cam ve kimyasallar alanında güçlü bir küresel oyuncudur. Düz cam, cam ev eşyası, cam ambalaj ve cam elyafı gibi camın tüm temel alanlarında faaliyet gösteren tek küresel şirket olan Şişecam, cam ev eşyası alanında en büyük iki, cam ambalaj ve düz cam alanlarında ise en büyük beş global üretici arasında yer almaktadır. Şişecam, dünyanın en büyük üç soda üreticisi arasında olmasının yanı sıra krom kimyasallarında dünya lideridir.

Düz cam, cam ev eşyası, cam ambalaj, kimyasallar, otomotiv, cam elyaf, maden, enerji ve geri dönüşüm iş kollarında öncü bir rol üstlenen Şişecam, üretim faaliyetlerini Türkiye’nin yanı sıra Almanya, İtalya, Bulgaristan, Romanya, Slovakya, Macaristan, Bosna Hersek, Rusya Federasyonu, Gürcistan, Ukrayna, Mısır, Hindistan ve ABD’de yürütmektedir.

Yetkin insan kaynağı ve akıllı teknolojilerle ana faaliyet alanlarında dünyanın en büyük 3 üreticisinden biri olma hedefine güçlü adımlarla ilerleyen Şişecam, yarının ihtiyaçlarını da göz önünde bulundurarak dijital altyapısını ve kültürünü dönüştürmeye kesintisiz devam etmektedir. 88 yıllık deneyim, 25 Bini aşkın çalışan, dört kıtada 14 ülkeye yayılan üretim faaliyetleri ve 150 ülkeyi aşan satış ağına sahip Şişecam, tüm ekosisteminin gelişimini destekleyen kapsayıcı bir yaklaşım ile büyüme yolculuğunu sürdürmektedir. Şişecam, Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları ile uyumlu ve entegre olarak hayata geçirdiği CareForNext stratejisi ile gezegeni korumak, toplumu güçlendirmek ve yaşamı dönüştürmek için sorumluluk almakta, tüm deneyim ve yetkinliklerini her alanda sürdürülebilir gelişim için kullanmaktadır.

 www.sisecam.com.tr