Altunok, “Yaşlılar Bizim Baştacımız”

Mut’ta 800 Fidan Toprakla Buluştu Mut’ta 800 Fidan Toprakla Buluştu

Belediye hizmetlerinin yürütülmesinin yanı sıra yerel seçim çalışmaları arasında vatandaşlara da zaman ayıran Silifke Belediye Başkanı Sadık Altunok, huzurevinde kalan yaşlıları ziyaret etti.

“Büyüğü olmayanın küçüğü de olmaz” diyen Başkan Altunok, her fırsatta ziyaret ettiği huzurevinde kalan yaşlılarla birlikte sohbet ederek, büyüklerin gönüllerinin hoş tutulması gerektiğini söyledi. Büyüklere saygı ve hürmet göstermenin Peygamber ahlakı olduğunu belirten Silifke Belediye Başkanı Altunok, “Bu dünyada en çok hürmet ve hizmet edeceğimiz büyüklerimizdir. Toplumsal yaşamın temel kuralı karşılıklı sevgi ve saygıdır. Türk toplumu bu temel kural doğrultusunda, toplumsal dayanışmayı yaşamın her evresinde ilke edinmiştir. Yaşlılara bugün gösterilecek sevgi ve saygı, gelecek kaygılarımızı azaltacak, hangi yaşta olursa olsun, tüm bireylerin yaşama güvenle bakmalarını sağlayacaktır. Unutmayalım ki hepimiz yarının yaşlılarıyız. Yaşlılık, hayatın çok özel bir dönemidir. Yaşlılarımız dün ile bugün arasında köprü kuran, kültürümüzü ve değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan en değerli varlıklarımızdır. Belediye hizmetlerimizin yürütülmesinin yanı sıra yaklaşan yerel seçimlerle ilgili çalışmamızın bu bölümünde de huzurevimizde kalan yaşlılarımızı ziyaret ediyoruz. Her fırsatta ziyaret ettiğimiz yaşlılarımızla birlikte olmaktan ve onları dinlemekten son derece memnunum” diye konuştu.

Daha sonra seçim çalışmalarına AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Emin Kurt, MHP İlçe Başkan Yardımcısı Zafer Kuzulu, Ülkü Ocakları Başkanı Mehmet Gürbüz, Taşucu Ülkü Ocakları Başkanı İsmail Küpük, SKM Başkanları Hidayet Eren ve Mustafa Uysal ve parti yöneticileri ile birlikte resmi kurum -kuruluş, esnaf ve vatandaşları da ziyaret ederek devam eden Başkan Altunok, 31 Mart seçimlerinde Cumhur ittifakı Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Serdar Soydan’a ve Silifke’de de kendisine destek vermelerini istedi.

26.01.2024, Mevlüt Partal, Silifke,

Editör: Habibe Aydın