Mersin Devlet Opera ve Balesi Sahnesi’nden “Hurrem Sultan” Balesi

            Mersin Devlet Opera ve Balesi, Kanuni Sultan Süleyman'ın tahta geçişinin ardından tutkuları, seferleri ve zaferlerini yansıtan 2 perdelik "Hurrem Sultan" balesini 12 Ocak 2024 Cuma günü saat 20:00’de Opera Sahnesi'nde gerçekleştirecek.

Müziği ünlü bestecimiz Nevid Kodallı’ya ait olan Hurrem Sultan Balesi’nin libretto ve koreografisi, genç yaşta kaybettiğimiz Oytun Turfanda tarafından hazırlandı. Murat Kodallı’nın orkestra şefliğini yapacağı eseri Deniz Olgay Yamanus ve Oktay Keresteci sahneye koyuyor.

Kostüm tasarımı Diriliş Ertuğrul, Kösem Sultan ve Muhteşem Yüzyıl dahil olmak üzere birçok dönem dizisinin kostümlerini tasarlayan ünlü kostüm kreatörümüz Serdar Başbuğ, dekor tasarımı Efter Tunç, ışık tasarımı ise Tarı Deniz imzasını taşıyor.

            Mersin DOB Bale sanatçılarının ve orkestrasının üstün performansı ile, muhteşem kostüm, dekor ve ışık tasarımlarının kullanılacağı “Hurrem Sultan” Balesi büyülü bir atmosferde sanatseverler ile buluşacak.

            Biletler opera gişelerinden ve biletinial.com adresinden temin edilebilecek.

           

                       

MERSİN’DE DANS VE RİTMİN BÜYÜSÜYLE ENGELLER BİR KEZ DAHA AŞILDI MERSİN’DE DANS VE RİTMİN BÜYÜSÜYLE ENGELLER BİR KEZ DAHA AŞILDI

Editör: Habibe Aydın