Mersin Üniversitesi 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Mezunları Töreni Yapıldı Mersin Üniversitesi 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Mezunları Töreni Yapıldı

Mersin İl MilEğitim Müdürlüğü - KOSGEB iş birliğinde KOSGEB İl Müdürü Danyal Peker tarafından Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine yönelik ‘Girişimcilik Eğitimi’ seminer çalışması düzenlendi.

Çalışma Toroslar Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Girişimcilik Eğitimi çalışmasında KOSGEB İl Müdürü Danyal Peker girişimcilikte yer alan temel kavramlar, girişimciliğin önemi, girişimci bireylerin ihtiyaç duyacağı bilgi ve beceriler, yenilikçi ve vizyoner girişimlerin özellikleri, ülkemizde girişimcilik, Kobiler ve KOSGEB’in sunduğu imkânlar hakkında öğrencilere bilgilendirme yaptı. Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerimizin girişimci ve inovatif fikirler geliştirebilmeleri ve faydalanabilecekleri destekleri tanımaları konusunda da farkındalık kazanmalarını sağlandı. Öğrencilerimiz programı büyük bir ilgi ve dikkatle takip etti. Program sonunda Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Faruk Erol, KOSGEB İl Müdürü ve Mersin KARGEM ekibine teşekkürlerini iletti.