AKDENİZ BELEDİYESİ

EŞ BAŞKAN SARIYILDIZ, ROMANLAR GÜNÜ ETKİNLİKLERİNE KATILDI

Akdeniz Belediyesi Eş Başkanı Hoşyar Sarıyıldız, Akdeniz Roman Dernekleri Federasyonu’nun, “8 Nisan Dünya Romanlar Günü” kapsamında düzenlediği etkinliğe katıldı. Sarıyıldız; “Roman kardeşlerimizin sorunlarının çözümü için görev ve sorumluluk almaya hazırız. Yaşadığınız her türlü ekonomik, sosyal ve siyasal sorunun aşılması noktasında her zaman yanınızdayız. Belediyemizin kapısı sizlere her daim açık olacak” dedi.

Mersin Milletvekili Ali Bozan; Federasyon Başkanı Ali Daylam ve farklı kurumlardan bürokratların da yer aldığı etkinliklerde yerel sanatçılar, Roman havaları eşliğinde şarkılar söyledi, çocuklar gönüllerince oynayıp eğlendi. Roman yurttaşlara hitap eden Akdeniz Belediyesi Eş Başkanı Hoşyar Sarıyıldız; toplumun bütün kesimlerinin, yönetimlerin imkânlarından eşit oranda faydalanması gerektiğine inandıklarının altını çizerek; “Gençlerin, kadınların, işçilerin, emekçiler için her türlü dezavantajlı koşulların ortadan kalkması için emek sarf edecek olan ve Romanların Mersin’de en çok yaşadığı Akdeniz’de; barışa, kardeşliğe ve eşitliğe imkân yaratacak olan Akdeniz Belediyesi’nin bu dönemki yöneticileri olarak, bu güzel etkinliğe katkı sunan arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz” dedi.

“Bin bir çiçekli coğrafyamız çölleşmeye yüz tutmuş durumda”

Sözlerini; “Romanların, Kürtlerin, Türklerin, Arapların, Rumların ve bütün halkların mozaiği olan coğrafyamızın, aynı güzelliklerin, aynı zenginlik ve aynı renkliliklerin beslendiği ve desteklendiği bir yer haline alması gerekiyor” şeklinde sürdüren Sarıyıldız; “Mersin’de, özellikle niteliksel anlamda toplumumuzun bütün kesimlerini yansıtan bir zenginlik ortamı var. Akdeniz ilçemize de yine aynı zenginliğin sirayet ettiğini görüyoruz. Ne yazık ki zenginliklerimiz de korunmak, desteklenmek bir tarafa, bin bir çiçekli coğrafyamız çölleşmeye yüz tutmuş durumda. Roman halklarımızın, başta kültürlerinin bir sonraki nesle aktarılması olmak üzere, yaşadıkları sorunları biliyoruz. Toplumda uygulanan ötekileştirme ve dezavantajlı durumlarının da farkındayız” diye konuştu.

Mersin Uluslararası Limanı (MIP) Kılavuz Kaptanlar Haftasını kutladı Mersin Uluslararası Limanı (MIP) Kılavuz Kaptanlar Haftasını kutladı

“Belediyemizin kapıları sizlere daima açık”

Eş Başkan Sarıyıldız, Roman yurttaşların sorunlarının çözümü noktasında görev ve sorumluluk almaya hazır olduklarının da altını çizerek; “Akdeniz Belediyesi yönetimi olarak söz veriyoruz; Belediyemizin imkânlarından her türlü faydalanmanızı sağlayacağız. Roman vatandaşlarımızın yaşadığı ekonomik, sosyal ve siyasal sorunların aşılması noktasında her zaman yanınızdayız. Belediyemizin kapısı sizlere her daim açık olacak.