BAŞKAN YILDIZ, TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK BAYRAĞININ BAKIMI İÇİN TALİMAT VERDİ BAŞKAN YILDIZ, TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK BAYRAĞININ BAKIMI İÇİN TALİMAT VERDİ

BASIN AÇIKLAMASI (29.04.2024)

Bazı basın yayın ve sosyal medya mecralarında; Mersin – Adana arasında bulunan otoban güzergahında seyir halindeki araçların camlarına yumurta atıldığı şeklinde haber ve paylaşımların aldığının belirtilmesi üzerine, Mersin Valiliğinden yazılı basın açıklaması yapıldı. 

Yapılan açıklama da, “Bazı basın yayın ve sosyal medya mecralarında; Mersin – Adana arasında bulunan otoban güzergahında seyir halindeki araçların camlarına yumurta atıldığı şeklinde haber ve paylaşımlar yer almıştır.
Bu konuda, İl Emniyet Müdürlüğümüze ve İl Jandarma Komutanlığımıza bağlı ekipler bugüne kadar olduğu gibi 7 gün 24 saat esaslı takip ve denetim faaliyetlerini sürdürmektedir.
Yapılan denetim çalışmalarında herhangi bir olumsuzluğa rastlanılmamış olmakla birlikte, bahse konu denetimler azami hassasiyetle devam etmektedir.
Bu ve benzeri konularda olumsuzluk yaşayan veya tanık olan vatandaşlarımızın durumu, “112 Acil Çağrı” hattımıza bildirmeleri önem arz etmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur” denildi.