VALİ ALİ HAMZA PEHLİVAN, 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI VESİLESİYLE VALİLİK MAKAMINI ZEYNEP NİSA BOZOK’A DEVRETTİ

Mersin Valiliği yetkililerince yapılan yazılı açıklama da, “Valimiz Ali Hamza Pehlivan, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 104. yıldönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle ziyaretine gelen Mehmet Fatih Deveci İlkokulu öğrencileri Zeynep Nisa Bozok, Barış Eymen Bademci, Cemre Cengiz ve Siraç Dinçer’i Valilik Makamında ağırladı. Vali Pehlivan, 23 Nisan geleneği olduğu üzere Valilik makamını bir süreliğine Mehmet Fatih Deveci İlkokulu 2.Sınıf Öğrencisi Zeynep Nisa Bozok’a devretti..


 
Makam koltuğuna oturan 23 Nisan Valisi Zeynep Nisa Bozok; Vali olma heyecanını yaşadığından çok gururlu olduğunu ifade etti. Bozok, Mersin İlimiz için çok önemli projeleri olduğunu belirterek, “Bir günlüğüne de olsa Valilik makamını benimle paylaşan ve bu imkanları bana sunduğu için Valimiz Ali Hamza Pehlivan’a teşekkür ediyorum.
Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 104. yıl dönümünde bize bu cennet vatanı hediye eden başta ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, onun silah arkadaşları, aziz Şehitlerimiz ve Gazilerimizi rahmet ve minnetle yad ediyorum. Ülkemizin ve tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun.” diyerek;

BAŞKAN YILDIZ, TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK BAYRAĞININ BAKIMI İÇİN TALİMAT VERDİ BAŞKAN YILDIZ, TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK BAYRAĞININ BAKIMI İÇİN TALİMAT VERDİ

“Çocuklara bayram veren tek ülkedir Türkiye’miz,
 Tüm dünyaya kucak açtık, herkese yeter sevgimiz,
 Siyah, beyaz, sarı olsun, gelsin bize dostluk bulsun,
 Neşemize ortak olsun, kenetlensin ellerimiz, 
 Her ülkeden koşup gelen, bizi candan bir dost bilen,
 Hepimize bugün şölen, açık size kollarımız.” 
şiiriyle duygularını paylaştı.
  
Vali Pehlivan, özgüveni, konulara hazırlıklı oluşu, sempatik ifadeleri, anlamlı ve dikkatli konuşmaları, Mersin ile ilgili düşünceleri dolayısıyla 23 Nisan Valisi Zeynep Nisa Bozok’u tebrik etti, Zeynep Nisa’nın, beraberindeki öğrenci arkadaşlarının ve bütün çocuklarım 23 Nisan Çocuk Bayramını kutladı.

Vali Pehlivan ayrıca, çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı gibi müstakil bir bayramları oldukları için çok şanslı olduklarını belirterek; “Bu bayram Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından hem ülkemizdeki çocuklara hem de dünya çocuklarına bir armağan edilmiştir. Bu bayram vesilesiyle ülkemize çeşitli ülkelerden çocuklar misafir olarak geliyor. Bugünü en güzel şekilde kutlayıp güzel mesajlar verirken, yarının çocuklarına bu bayramları, birliği, beraberliği, kardeşlik duygularını pekiştiren hasletleri miras olarak bırakacağız. Bu vesileyle dünyada çocukluğunu yaşayamayan çocukları da yad ediyoruz. Onları unutmuyoruz. Ülke olarak onlar için gayret sarf ediyoruz. Bütün çocukların, çocukluklarını yaşamalarını istiyoruz. Var olan değerlerimize sahip çıkmak, dört elle sarılmak ve yarınlarımız için çok çalışmak, gelecek nesillere olan borcumuz, sorumluluğumuzdur.


Dünyamız çocuklarla güzel, iyi ki varsınız. Bayramınız kutlu olsun.” ifadelerini kullandı. 
 
Vali Pehlivan, 23 Nisan dolayısıyla ziyaretine gelen Zeynep Nisa Bozok, Barış Eymen Bademci, Cemre Cengiz ve Siraç Dinçer isimli öğrencilerimizle bir süre sohbet etti, geleceğe yönelik hedefleri hakkında bilgiler alarak tavsiyelerde bulundu, derslerinde başarılar diledi; öğrencilerimize kitap ve çeşitli hediyeler verdi.

Ziyarete, İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, Akdeniz İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Şimşek, Mehmet Fatih Deveci İlkokulu Müdürü Haydar Karlı ve öğretmenimiz Berika ekinci de iştirak etti” denildi.