Tarım ve Orman Bakanlığının 81 ilde eş zamanlı olarak düzenlediği “Orman Benim” kampanyası kapsamında Mezitli ilçesinde gerçekleşti.
Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan'ın katılımıyla Kuyuluk Mahallesi'nde düzenlenen etkinliğe İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş da katıldı.
Küresel ısınma ve iklim değişikliğinin tehditlerine dikkat çekilen etkinlikte, biyolojik çeşitliliğin korunması ve doğanın yok olma tehlikesine karşı önleyici bilincin oluşması amacıyla kamu kurumları, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, öğrenciler, öğretmenler, mahalle sakinleri ve orman görevlileri bir araya geldi.


Ormanları ve doğayı korumaya yönelik farkındalık oluşturmak için düzenlenen program, protokol konuşmaları ile başladı, ağaç budama ve çöp toplama çalışmaları ile sona erdi.


Etkinliğe öğrenciler de büyük ilgi gösterdi. Öğrenciler, orman sevgisini aşılamak ve çevre bilincini geliştirmek için düzenlenen etkinlikte büyük bir özveriyle çalıştı. Etkinliğe katılan vatandaşlar da ormanları korumak için üzerlerine düşen sorumluluğu bir kez daha hatırlamış oldu.

BAŞKAN YILDIZ, TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK BAYRAĞININ BAKIMI İÇİN TALİMAT VERDİ BAŞKAN YILDIZ, TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK BAYRAĞININ BAKIMI İÇİN TALİMAT VERDİ