EMEKLİLER HAYATIN HER ALANINDA BÜYÜKŞEHİR’LE GÜVENDE

BÜYÜKŞEHİR, YAŞ ALMIŞ VATANDAŞLARIN HAYATINI AKTİFLEŞTİRİYOR

YAŞ ALMIŞ VATANDAŞLAR BÜYÜKŞEHİR’LE EMİN ELLERDE

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin, yaş almış vatandaşlara hizmeti hız kesmeden devam ediyor. Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ile Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı işbirliğinde Evde Sağlık Hizmetleri’nin yanı sıra; Yenişehir, Toroslar ve Tarsus’ta faaliyet gösteren Emekli Evleri’yle yaş almış vatandaşlar ikinci baharlarının tadını çıkartıyor.  

Mersin Büyükşehir Belediyesi, yaş almış vatandaşları hayatın her alanında aktif tutmaya devam ediyor. Sosyal etkinliklerden sağlık hizmetlerine, ulaşımdan barınma ve gıdaya kadar pek çok alanda yaş almış vatandaşlar için çalışan Büyükşehir, hizmetlere hız kesmeden devam ediyor.

Yalnız yaşayan, kentin her köşesinde sosyalleşmek isteyen yaş almış yurttaşlar, Büyükşehir’in Evde Sağlık Hizmetleri ve Emekli Evi Hizmetleri ile hem aktif yaş alıyor, hem de sağlık hizmetlerine rahatlıkla erişiyor. Yaş almış vatandaşlar; Yenişehir, Toroslar ve Tarsus’ta faaliyet gösteren Emekli Evleri sayesinde sosyal hayatta da yer buluyor.

Tanrıverdi: “Büyükşehir, 65 yaş üstü vatandaşların daima yanında”

Evde Sağlık Hizmetleri’nden yararlanan 65 yaş üstü vatandaşlara verilen destekler hakkında bilgi veren Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı Yaşlı Destek Birimi’nde görev yapan Gerontolog Cihan Tanrıverdi, “Yaş almış vatandaşlarımızın sağlık durumlarını kontrol ediyoruz. Aradığımız bir vatandaşa ulaşamadığımız durumlarda bir yakınını arıyor, yine ulaşamazsak adresinde kontrol ediyoruz” diye konuştu.

BAŞKAN YILDIZ KURBAN SATIŞ ALANINI ZİYARET ETTİ BAŞKAN YILDIZ KURBAN SATIŞ ALANINI ZİYARET ETTİ

Verilen sağlık hizmetlerinin yanı sıra, evlerindeki mini bakım-onarımlarda da vatandaşlara yardımcı olduklarını vurgulayan Tanrıverdi, “Yaş almış vatandaşlarımız lamba, musluk değişimi, sifon arızası gibi arızaları bize bildirdiği takdirde, birimimizde bulunan mini bakım-onarım-tadilat ekibimiz bu tadilatları gerçekleştiriyor. 65 yaş ve üstü vatandaşların sosyalleşmesi, toplumdan izole olmalarını önlemek adına düzenli olarak etkinlikler yapıyoruz. Bu etkinliklerde ulaşım yine belediyemiz tarafından sağlanıyor” diye konuştu.

Yeter: “55 yaş üstü vatandaşlarımıza sosyal, kültürel ve sağlık alanında hizmet veriyoruz”

Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi’ne bağlı Yenişehir, Halkkent, Tarsus ve yakın zamanda açılacak olan Viranşehir Emekli Evi’nde, 55 yaş üstü emeklilere sosyal, kültürel, sağlık, kişisel gelişim alanında hizmet verdiklerini kaydeden Halkkent Emekli Evi Sorumlusu Çağdaş Yeter, “Bu çalışmaların yanı sıra piknik, geziler, söyleşi, spor faaliyetleri, sağlık taramaları yapılıyor. Belirli aralıklarla da psikolojik danışmanlık hizmeti sunuyoruz” dedi.

Emekli Bilgen: “Belediye her zaman bizlerin yanında, iyi ki varlar”

Büyükşehir’in Evde Sağlık Hizmetleri’nden yararlanan emekli devlet memuru 83 yaşındaki Hüseyin Bilgen, “Büyükşehir Belediyesi temizlik işlerimizi yapıyor, yemek gönderiyor, ayrıca sürekli bizi arıyorlar ve sık sık kontrole geliyorlar. En ufak bir ihtiyacımız olursa bildirmemizi istiyorlar. Belediye’nin verdiği hizmetler olmasa biz ayakta duramayız, iyi ki varlar” dedi.

Emekli Kaya: “Etkinlikler ve konserler çok keyifli geçiyor”

Emekli Evi üyelerinden PTT emeklisi Türkan Kaya ise yapılan etkinliklerden büyük keyif aldığını belirterek, “Burada kendi yaşıtlarımızla, arkadaşlarımızla vakit geçiriyoruz. Bu yüzden belediyemize çok minnettarız. Emekliler için etkinlikler ve konserler çok keyifli geçiyor. Başkanımız Vahap Seçer gelir gelmez sahile kafelerimizi yaptı. İstediğimiz plajda denize ücretsiz giriyoruz” sözlerine yer verdi.

Emekli Öztürk: “Keşke bütün belediyeler böyle hizmet verse”

Evde Sağlık Hizmetleri’nden yararlanan Hatice Gülşen Öztürk, “Büyükşehir her ihtiyacımı karşıladı, tedavi almama yardım ettiler. Her hafta telefon ediyorlar. Keşke bütün belediyeler böyle hizmet verse” dedi.

Emekli Altınova: “Emekli Evi’nin çok iyi bir hizmet olduğunu düşünüyorum”

Emekli Evi’ndeki etkinlikleri takip eden 75 yaşındaki emekli Vaile Altınova ise, “Katıldığımız etkinliklerden çok memnunuz. Emekli Evi’nin çok iyi bir hizmet olduğunu düşünüyorum. Değişik etkinlikler yapıldığını duyuyorum, ama birkaç kez geldim. Böyle etkinlikler olduğu sürece gelmeyi arzu ederim” diye konuştu.

Editör: Habibe Aydın