GÜLTAK; “ÇAMLIBEL SU SPORLARI MERKEZİ PROJESİ KENTİMİZİN KADERİNİ DEĞİŞTİRECEK”

Çamlıbel Su Sporları Merkezi Projesi’nin teknik detayları hakkında Çamlıbel Balıkçı Barınağı ve bölge esnafına bilgiler veren Başkan Gültak, proje sayesinde bölgenin koruma altına alınacağının, balıkçıların da artık fırtına korkusu yaşamayacağının altını çizerek; “Sadece Çamlıbel’in değil tüm şehrimizin kaderini değiştirecek marka bir proje. Buraya 50 yıldır kimse dokunmamış. Fakat proje hayata geçtiğinde Çamlıbel eskiden olduğu gibi yine bir cazibe merkezine dönecek ve herkes kazanacak” dedi.

Mahalle ve esnaf gezilerini aralıksız sürdüren Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak, beraberinde AK Parti Mersin Milletvekili Ali Kıratlı, parti yetkilileri, başkan yardımcıları ve meclis üyeleri ile Kültür Mahallesi Muhtarı Ali Karadeniz, Çamlıbel Balıkçı Barınağı ile bölgede faaliyet gösteren sandık odası esnafını ziyaret etti. Çamlıbel Balıkçı Barınağı’nı da ziyaret eden Başkan Gültak, burada balıkçı esnafı ve vatandaşlara, Mersin ve Akdeniz’i cazibe merkezi haline getirecek, kente her yıl yerli ve yabancı binlerce sporcuyu çekecek olan Çamlıbel Su Sporları Merkezi Projesi’nin detayları hakkında görsel üzerinden teknik ve açıklayıcı bilgiler verdi.

Çimsa, ISO Yeşil Dönüşüm Ödülleri'nde "Sürdürülebilirlik Yönetimi" Kategorisinde Ödül Aldı Çimsa, ISO Yeşil Dönüşüm Ödülleri'nde "Sürdürülebilirlik Yönetimi" Kategorisinde Ödül Aldı

“Balıkçıların fırtına korkusu ortadan kalkacak, esnafımız daha çok kazanacak”

Proje sayesinde bölgenin koruma altına alınacağını, balıkçıların artık fırtına korkusu yaşamayacağının altını çizen Başkan Gültak; “Proje, toplamda 64 bin metrekare kapalı alan, yoğunluk da 0,20 tüm Türkiye’de... Dolayısıyla 13 bin metrekare kapalı alan ortaya çıkıyor. Böylece 64 bin metrekare arazi elde ediyoruz.

Bunun 13 bin metrekaresi kapalı alan, bunun 4 bini alışveriş, kafe ve dinlenme yerleri olacak. 9 bin metresi de tamamen su sporları merkezi projesi ile ilgili alanlar olacak. Bu proje, sadece Çamlıbel’in değil tüm şehrimizin kaderini değiştirecek büyük bir proje. 50 yıldır kimse buralara dokunmamış. İnsanlar artık buralara gelmiyor maalesef. Fakat bu proje hayata geçtiğinde civar esnafı buraya gelecek, hem buradaki esnaf hem de vatandaş iş yapacak, herkes kazanacak” diye konuştu.

Çamlıbel esnafını ziyaret

Başkan Gültak, Çamlıbel Su Sporları Merkezi Projesi’ne dair bilgilendirmenin ardından beraberindeki partili heyetle balıkçı barınağını gezdi,  projenin teknik detaylarını anlattı. Ardından Çamlıbel esnafını ziyaret eden Başkan Gültak, Milletvekili Kıratlı, 31 Mart 2024’te yapılacak mahalli idareler seçimlerinde Cumhur İttifakı’nın Akdeniz Belediyesi ile Mersin Büyükşehir Belediyesi Başkan Adaylarına destek istedi.

Editör: Habibe Aydın