JANDARMADAN TERÖR OPERASYONU” (15) GÖZALTI

Mersin İl Jandarma Komutanlığı ekipleri DEAŞ silahlı terör örgütüne finansman sağlayan (15) şüpheliye yönelik operasyon düzenledi.

DEAŞ TERÖR ÖRGÜTÜ ÜYESİ 6 ŞAHIS TUTUKLANDI DEAŞ TERÖR ÖRGÜTÜ ÜYESİ 6 ŞAHIS TUTUKLANDI

Mersin İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, DEAŞ silahlı terör örgütünün faaliyetlerinin deşifre edilmesi ve engellenmesine yönelik sürdürdüğü çalışmalar sonucunda; terör örgütüne finansman sağlayan (15) şüpheliyi tespit etti.

Tespit edilen örgüt üyelerini yakalamak amacıyla Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Mersin merkezli 8 ilde [Mersin, Adana, Ankara, Diyarbakır, İstanbul, Osmaniye, Yozgat ve Erzurum] eş zamanlı operasyon düzenleyen Jandarma ekipleri (15) şüpheliyi yakalayarak gözaltına aldı. Operasyon düzenlenen adreslerde aramada ekipler (1) adet tabanca, (2) adet kurusıkı tabanca, (795) adet tabanca fişeği ve (9) adet yasaklı yayın ile çok sayıda materyale ve dokümana incelenmek üzere el koydu. Jandarmadaki işlemlerinin ardından adli makamlara sevk edilen (11) şüpheli şahıs tutuklanarak cezaevine gönderildi. (2) şüpheli şahsa ev hapsi verilirken (2) şüpheli şahıs adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.