KADIN HIRSIZLIK ÇETESİNE OPERASYON

 Asayiş Şube Müdürlüğü hırsızlık büro amirliğine bağlı ekipler, farklı illerden hırsızlık amaçlı Mersin’e gelen ‘‘ Gaco’’ diye tabir edilen kadın hırsızlık çetesini çökertti.

MERSİN EMNİYETİ PKK/KCK TERÖR ÖRGÜTÜNÜN İNLERİNE GİRDİ MERSİN EMNİYETİ PKK/KCK TERÖR ÖRGÜTÜNÜN İNLERİNE GİRDİ

Yetkililerce yapılan açıklama da, “Aracın ilimize giriş yaptığı bilgisinin edinilmesi üzerine geçiş güzergâhlarında gerekli tertibat alınarak araç durdurulmuş, araçtan inerek kaçmaya çalışan 2 erkek şahıs kovalamaca sonucu, 3 bayan şahıs araç içerisinde yakalanmıştır.

Grubun diğer bayanlarının da farklı noktalarda araçtan indikleri tespit edilmesi üzerine ekiplerimizin yapmış oldukları çalışmalar neticesinde şüpheli bayanların binaları gözetledikleri fark edilmesi üzerine Akdeniz İlçemizde 3 bayan şahsı, Toroslar İlçemizde 4 şahsı hırsızlık amacıyla ikamete girmek üzereyken ekiplerimiz tarafından kıskıvrak yakalanmıştır.

Şüpheli şahıslar Hırsızlık ve Yankesicilik Büro Amirliğine getirildiklerinde yapılan üst aramalarında kilitli kapıları açmada kullandıkları tornavidalar ve kilitli olmayan kapıları açmada kullandıkları plastik aparatlar ele geçirilmiştir.

Kadın Hırsızlık Suç şebekesine yönelik yapılan çalışmalarda;10 kadın 2 erkek şahıs yakalanmıştır. İkametten Hırsızlık olayları önlenmiş ayrıca işlemiş oldukları ve teşebbüste kalan toplam 6 olay aydınlatılmıştır.

Mersin Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık ve Yankesicilik Büro Amirliğine bağlı ekiplerce suçüstü yakalanarak 06.02.2024 günü adli mercilere mevcutlu olarak sevk edilen 1i erkek 7 kadın şüpheli tutuklanmıştır.

Mersin Polis Teşkilatı olarak halkımızın huzur ve güveni, asayişin temini için kararlı bir şekilde çalışmalarımız aralıksız devam edecektir” denildi.

Editör: Habibe Aydın