Kur, “Kahramanlarımızı rahmet minnet ve saygıyla anıyoruz”

MERSİN İTFAİYESİ HAVA SICAKLIĞININ YARATTIĞI YANGINLARA DİKKAT ÇEKTİ MERSİN İTFAİYESİ HAVA SICAKLIĞININ YARATTIĞI YANGINLARA DİKKAT ÇEKTİ

TEMAD Mersin İl Başkanı Halil Kur, TEMAD Mersin İl Başkanlığı olarak K.K.T.C Kurucu Cumhurbaşkanı Merhum Rauf Raif Denktaş ve Özgürlük Mücadelesi Lideri Merhum Dr. Fazıl Küçük’ü anma törenine katılım sağladılar.

 Kur, “Ömrünü Kıbrıs Türk Halkının sesini duyurmaya çalışarak hayatlarını feda etmekten kaçınmayan kahraman devlet adamı yavru vatanımızın kurucusu Cumhurbaşkanı Rauf Raif DENKTAŞ'ın ebediyete irtihalinin 12’nci ve özgürlük mücadelesi lideri Dr. Fazıl KÜÇÜK’ün ebediyete irtihalinin 40. Yıl dönümünde Toroslar İlçemizde bulunan  Rauf Raif Denktaş parkı içerisindeki Açık hava müzesinde Toroslar Belediye Başkanlığımız ev sahipliğinde K.K.T.C Mersin Başkonsolosumuz Sayın Zalihe MENDELİ tarafından organize edilen anma töreni Programı Akdeniz Kaymakamımız, il ve ilçe protokolü, Askeri Dernek Başkan ve Yöneticileri, Sivil Toplum Kuruluşlarının Başkan ve Yöneticileri,  Kahraman Gazilerimiz ve vatandaşlarımızın katılımı ile icra edilerek değerlerimiz yad edilmiştir.

Ömrünü Kıbrıs Türklerinin varlığına adamış kahramanlarımızı rahmet minnet ve saygıyla anıyoruz. Ruhları şad olsun” dedi. 

Editör: Habibe Aydın