LİMAN YOLU GÜZERGAHI YAPILAN ÇALIŞMA İLE RAHATLAYACAK

BÜYÜKŞEHİR, LİMAN YOLU’NDA TRAFİK GÜVENLİĞİNİ SAĞLIYOR

LİMAN YOLU GÜZERGAHINDA 2 BİN 500 METRELİK ÇALIŞMA YAPILIYOR

Mersin Büyükşehir Belediyesi, liman yolunda önemli yol yenileme çalışması yapıyor. İsmet İnönü Bulvarı Liman Yolu güzergahında Turgut Özal Kavşağı’ndan istasyona dönen yol arası 2 bin 500 metrelik hat üzerinde yol yenileme çalışmasına devam eden ekipler, Abide Kavşağı üzerinde kavşak düzenleme çalışması da yapacak. Yapılan yenileme sayesinde yol ve trafik güvenliği sağlanacak.

TAŞ OCAĞI YAPILMASI PLANLANAN HAMZABEYLİ MAHALLESİ’NDE ÇEVRE SORUNLARINA KARŞI “YERYÜZÜ SOFRASI” KURULDU TAŞ OCAĞI YAPILMASI PLANLANAN HAMZABEYLİ MAHALLESİ’NDE ÇEVRE SORUNLARINA KARŞI “YERYÜZÜ SOFRASI” KURULDU

Mersin Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı, kentin girişinde bulunan, limana giriş-çıkış yapan ağır tonajlı araç ve tırlar için önem arz eden liman yolunda önemli bir çalışma yapıyor.

İsmet İnönü Bulvarı Liman Yolu güzergahında, Turgut Özal Kavşağı’ndan istasyona dönen yol arası 2 bin 500 metrelik hat üzerinde yol yenileme çalışması yapılıyor. Ekipler ayrıca, Abide Kavşağı üzerinde kavşak düzenleme çalışması da yapacak. Çalışma ile Abide Kavşağı etrafında şerit sayısı 3’e çıkarılacak.

Tır trafiği için yan yol kullanılacak

Tır trafiğinin risk teşkil etmemesi, can ve mal güvenliğinin sağlanması amacıyla başlatılan 2 bin 500 metrelik yol yenileme ve kaldırım düzenlemesi esnasında orta refüjler tamamen kapatılıyor.

Yol düzenleme çalışmaları kapsamında, Liman B kapısından tırların sadece çıkışı olacak. Liman B kapısından çıkan tırların Turgut Özal Kavşağı’na ulaşımı, Yol Yapım Bakım ekipleri tarafından yapılan yan yoldan sağlanacak.

İsmet İnönü Bulvarı’ndan doğudan gelen trafiğin istasyona dönmesi esnasında, kavşak etrafında trafik yoğunluğunun azaltması için İsmet İnönü Bulvarı’ndan İstasyon yoluna yan yol bağlantısı yapılacak. Abide Kavşağı’nda yapılacak düzenleme ile de kavşak etrafı şerit sayısı 3’e çıkarılacak.

Ağıt tonajlı araçlara geçiş için saat sınırlaması getirildi

Bu düzenlemeler sonrası Liman B kapısı karşısında bulunan tırların giriş çıkış yaptığı konteyner alanından çıkan tırların, Turgut Özal Kavşağına ulaşabilmesi için Abide Kavşağı’nı kullanması gerekecek.

Mersin Büyükşehir Belediyesi ve ilgili kurumlar ile yapılan UKOME Toplantısı’nda alınan karar doğrultusunda da, kavşaktan geçecek ağır tonajlı araçlar için saat sınırlaması getirildi.

Tır trafiğinin Abide Kavşağı’ndan dönüşünün can ve mal emniyeti açısından risk teşkil etmesi nedeniyle, ağır tonajlı araçlar saat 23:00 ile saat 05:00 arası kavşaktan geçebilecek.

Yapılan çalışmalarda bu yol güzergahında, ağır tonajlı araç ve tırların yoğun olarak geçiş yapması nedeniyle 3 kat asfalt çalışması yapılacak.  Bitümlü temel, binder ve aşınma olarak 3 kat serim yapılarak, yol daha dayanıklı ve güvenli hale getirilecek.

Editör: Habibe Aydın