Mersin Valiliğinden Duyuru "Otla Mücadele Kapsamında İlaçlama Yapılacaktır" Mersin Valiliğinden Duyuru "Otla Mücadele Kapsamında İlaçlama Yapılacaktır"

MERYAD Başkanı Coşkun Doğmuş'tan Avukatlar Günü Mesajı

Mersin Yatırımcı İş İnsanları Derneği (MERYAD) Başkanı Coşkun Doğmuş, 5 Nisan Avukatlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Doğmuş, mesajında adalet sistemimizin temel taşlarından olan avukatların önemine dikkat çekerek, tüm avukatlara saygı ve şükranlarını iletti.

Başkan Doğmuş mesajında, "Adaletin sarsılmaz bekçileri olan avukatlarımız, hukukun üstünlüğünü savunma, bireylerin haklarını koruma ve adaletin herkese eşit şekilde ulaşmasını sağlama görevini üstlenmişlerdir. Bugün, toplumumuzda bu önemli görevi yerine getiren tüm avukatlarımızın, Avukatlar Günü’nü kutlama ve onlara olan saygımızı ifade etme fırsatıdır," ifadelerini kullandı.

Doğmuş, avukatların mesleki yaşamlarında karşılaştıkları zorluklara ve özverili çalışmalarına vurgu yaparak, "Avukatlarımız, adaletin sağlanabilmesi için sadece mahkeme salonlarında değil, sosyal yaşamın her alanında hak arayışının yanında yer almakta ve bu uğurda önemli mücadeleler vermektedir. Onların bu özverili çalışmaları, toplumsal adaletin sağlanmasında vazgeçilmez bir role sahiptir," dedi.

MERYAD Başkanı ayrıca, avukatların mesleki özgürlüklerinin ve haklarının korunması gerektiğinin altını çizdi. "Avukatlık mesleğinin, adaletin sağlanması yolunda karşılaştığı engellerin kaldırılması ve mesleki özgürlüklerinin güçlendirilmesi, toplumumuzun temel değerlerinden biridir. MERYAD olarak, avukatlarımızın haklarının savunucusu olmayı sürdüreceğiz," diyerek sözlerini tamamladı.

Coşkun Doğmuş, mesajının sonunda tüm avukatlara başarı, sağlık ve huzur dolu bir meslek yaşamı diledi ve "5 Nisan Avukatlar Günü kutlu olsun," diyerek tüm avukatları onurlandırdı.