Mezitliler baharı coşkuyla kutladı


Mezitlililer baharın gelişini müzik ve coşku dolu bir konserle karşıladı. Mezitli Belediyesi tarafından organize edilen etkinlik, Menderes Mahallesi, Denizhan 1 Sitesi önünde gerçekleşti. Renkli görüntülerin oluştuğu konserde, Mersin'in sevilen sanatçılarından Naba Akustik sahne aldı. Konserin başlaması, havanın da güzel olmasıyla birlikte katılımcıların coşkusu doruklara ulaştı. Naba Akustik'in seslendirdiği birbirinden güzel şarkılar, izleyicileri dans etmeye teşvik etti. Baharın müjdecisi olarak kabul edilen bu etkinlik, Mezitli halkının bir araya gelerek neşe dolu anlar yaşamasına neden oldu.

Mersin Üniversitesin de  Nevruz Bayramı Büyük Bir Coşkuyla Kutlandı Mersin Üniversitesin de  Nevruz Bayramı Büyük Bir Coşkuyla Kutlandı

Mezitli Belediye Başkanı ve Bağımsız Aday Neşet Tarhan, konser öncesinde yaptığı konuşmada, "Baharın gelişiyle birlikte Mezitli'de bir araya gelerek bu mutlu anı yaşamak istedik. Müziğin ve sanatın birleştirici gücünü görmek, bizleri ayrıca mutlu ediyor. Mezitli halkının baharı böylesine coşkuyla karşılaması, bizleri gelecek etkinlikler için daha da motive ediyor. Baharın gelmesi birlik ve dayanışmayı daha da güçlendirdiği, insanların birbirine kötü söz konuşmadığı söylenir. Siyaset öyle bir şey ki maalesef duyuyoruz ve üzülüyoruz. Mezitli’ye girerken bizim billboardlarda ‘Daha Mutlu Daha Özgür, Burası Mezitli’ sloganlarını görürüz. Mezitli halkının özgür ve mutlu bir düşünceye sahip olduğunu çok iyi biliyoruz. Çok az kaldı Mezitli’de mutluluk devam edecek" şeklinde konuştu.