Sever, Cumhur İttifakı Mersin Belediye Başkan Aday Tanıtım Toplantısı'na Katıldı

Mersin’de, Esnaf ve Sanatkârlar Odası’nı ziyaretinin ardından Cumhur İttifakı Mersin Belediye Başkan Aday Tanıtım Toplantısı'na katılım sağlayan AK Parti MKYK Üyesi ve Ekonomi Eski Bakan Yardımcısı Mustafa Sever, “31 Mart akşamı İnşallah Cumhur İttifakı Adayı Sn. Serdar Soydan’ı Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı olarak göreceğiz” dedi. 

Uzun süredir 31 Mart Yerel Seçimleri doğrultusunda Mersin’de çalışmalarını sürdüren AK Parti MKYK Üyesi ve Ekonomi Eski Bakan Yardımcısı Mustafa Sever, bu kapsamda yaptığı çalışmalarına tüm hızı ile devam ediyor. 

Akdeniz Belediye Başkanı ve Belediye Başkan Adayı Mustafa Gültak ile Mersin Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Veysel Sarı'nın da katılım sağladığı Mersin Esnaf ve Sanatkârlar Odası'nda düzenlenen bir toplantıya katılan Mustafa Sever, Mersin esnafının sorunlarını dinlemesinin ardından, “31 Mart’tan sonra merkezi ve yerel iktidarın gücü ile Mersin’in tüm sorunları çözülecek” dedi.

“Mersin için ayrılan bütçe 3.5 Milyara çıkarıldı” 

Mersin Esnaf ve Sanatkârlar Odası’nda düzenlenen etkinliğe katılan esnaflar, Mersin’de yeni bir sanayi alanı yapılacak bir alanın olmadığından ve bu sebeple Mersin sanayisinin gelişemediğini aktararak, bu sorunun çözülmesi yönünde görüş bildirdiler. Sever ise 31 Mart sonrası Serdar Soydan’ın üzerine düşen görevi layıkıyla yaparak Mersin’de bulunan esnafların sorunlarını kısa bir süre içerisinde çözeceğinin sözünü verdi.

AK Parti MKYK üyesi olduktan sonra Mersin’in tüm ilçelerini ve unsurlarını en az iki kere gezdiğini belirten Sever, Mersin’de dinlediği sorunların çözülmesi için sıcağı sıcağına Ankara’da çeşitli çalışmalar gerçekleştirdiğini söyleyerek şu şekilde konuştu:

“Mersin’de merkezi hükümetin üzerine düşen tüm projeler eksiksiz bir şekilde gerçekleştiriliyor. Hızlı tren Mersin’e kısa süre içerisinde gelecek, Çukurova Havalimanımız yerel seçimlerin öncesinde Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile açılacak. Mersin’e yapılan alt yapı projeleri için ayrılan bütçe geçen sene bir milyar TL iken bu sene 3,5 milyar TL’ye çıkarıldı”

Mersin Esnaf ve Sanatkârlar Odası’nda gerçekleşen ziyaretin ardından Mersin Öğretmen Evi’nde AK Parti Genel Başkan Vekili Mustafa Elitaş, Mersin Milletvekili ve Ekonomi Eski Bakanı Nureddin Nebati, Mersin Milletvekili Ali Kıratlı, Sibel Söylemez ve AK Parti Mersin İl Başkanı Âdem Aldemir ile birlikte kısa görüşme gerçekleştiren Sever, Mersin ve Türkiye sorunları hakkında kısa istişarelerde bulundu.

AK Parti Mersin Belediye Başkan Adayları açıklandı

Teşkilat üyeleri ile gerçekleştirilen toplantının ardından Sever, beraberindekiler ile birlikte Edip Burhan Kapalı Spor Salonu’nda yapılan Cumhur İttifakı Mersin Belediye Başkan Aday Tanıtım Toplantısı'na katılım sağladı. 

Cumhur İttifakı Mersin Belediye Başkan Aday Tanıtım Toplantısı'nda Akdeniz Belediye Başkan Adayı olarak M. Mustafa Gültak, Mezitli Belediye Başkan Adayı olarak Mevlüt Ekmekçi, Aydıncık Belediye Başkan Adayı olarak Ferhat Aktan ve Yenişehir Belediye Başkan Adayı olarak Kenan Peker açıklanırken Sever, “Mersin’e hayırlı ve uğurlu olsun” diye konuştu.

Cumhur İttifakı Mersin Belediye Başkan Aday Tanıtım Toplantısı'nın ardından Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nü ziyaret eden Sever, İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş ile istişarede bulunarak eğitim sisteminde yer alan sorunları ve çözüm önerilerini konuştu.