VALİ ALİ HAMZA PEHLİVAN, “SİİRT FISTIĞI MERSİN’DE” PROJESİ KAPSAMINDA İLK FİDANLARI TOPRAKLA BULUŞTURDU

FİNAL 4 MERSİN SONA ERDİ, FENERBAHÇE ÜST ÜSTE İKİNCİ KEZ AVRUPA ŞAMPİYONU OLDU FİNAL 4 MERSİN SONA ERDİ, FENERBAHÇE ÜST ÜSTE İKİNCİ KEZ AVRUPA ŞAMPİYONU OLDU

Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan eşi Yıldız Pehlivan Hanımefendi ile birlikte, Mezitli İlçesine bağlı Kuzucubelen Mahallesinde, Valiliğimizin himayesinde İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nün gerçekleştirdiği “Siirt Fıstığı Mersin’de” projesi kapsamında ilk fidanları toprakla buluşturdu.

Vali Pehlivan, fidan dikimi yaptıktan sonra yapmış olduğu konuşmasında; “Değişen iklim koşulları, sıcaklığın artması, su krizi sonucunda suların azalması, üreticileri su ihtiyacı düşük olan tarım ürünlerine yönlendirmeyi gerektirmektedir. Bu gerçekten yola çıkarak hazırlanan bilimsel raporlara istinaden “Siirt Fıstığı Mersin’de” projesi ile su ihtiyacı düşük, fazla bakım gerektirmeyen ve düşük seviyede ilaç kullanımına ihtiyaç duyan, “Siirt Fıstığı” yetiştiriciliğinin Mezitli İlçesinde yaygınlaştırılması hedeflenmektedir.

Çiftçilerimize hayırlı ve bereketli olmasını diliyorum.” dedi.

Programa; Mezitli Kaymakamı Alp Eren Yılmaz, İl Tarım ve Orman Müdürü Erdem Karadağ, Kuzucubelen Mahalle Muhtarı Halil İbrahim Yıldırım ve çok sayıda çiftçi katıldı.