CUMHURİYETİMİZİN KURUCUSU GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN, İLİMİZE YAPTIĞI ZİYARETİN 101. YIL DÖNÜMÜ VESİLESİYLE TÖREN DÜZENLENDİ

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, Mersin’e gelişinin 101. yıl dönümü vesilesiyle düzenlenen tören Mersin Tren Garında temsili karşılama töreni ile başladı.

Programda Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan; beraberinde Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Murat Fırat, Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ile birlikte, Atatürk’ün trenle İlimize gelişini temsil eden treni karşılayarak trenden inen Muharip Gaziler Derneği Başkanı Kemal Gülbeyaz’ın takdim ettiği Türk Bayrağı’nı öperek teslim aldı. Vali Pehlivan ve beraberindeki heyet tarafından, Gazilere çiçek takdim edildi.
 
Vali Pehlivan ve beraberindeki heyet daha sonra, Tren Garından çıkarak İstiklal Caddesi üzerinden Cumhuriyet Meydanına doğru kortej halinde yürüyüş gerçekleştirdi. 

Cumhuriyet Meydanında gerçekleştirilen tören, Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başladı. Saygı Duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından Büyükşehir Belediye Başkanı tarafından günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapıldı. Öğrenciler tarafından okunan şiirler ve Halk Oyunları ekibinin gösterisi ile program sona erdi.

BAŞKAN SEÇER’DEN SMA HASTASI MEHMET ALİ BEBEĞİN KAMPANYASINA DESTEK BAŞKAN SEÇER’DEN SMA HASTASI MEHMET ALİ BEBEĞİN KAMPANYASINA DESTEK

Programa; il protokolü, şehit ailelerimiz, gazilerimiz, sivil toplum kuruluş temsilcileri ile öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.