ENGELSİZ YAŞAM PARKI ÖZEL ÇOCUKLARA VE ANNELERİNE ÇOK İYİ GELİYOR

BÜYÜKŞEHİR ENGELSİZ YAŞAM PARKI, AİLE SICAKLIĞI İLE HEM ÖZEL ÇOCUKLARIN HEM AİLELERİN GÖZDESİ

ÇOCUKLAR ÖĞRENİRKEN ANNELERİ DE KURSLARDA KALİTELİ ZAMAN GEÇİRİYOR

Özel gereksinimli çocukların ihtiyaçlarını karşılamak için açtığı merkezlerle onların sosyal ve psikolojik gelişimlerine katkı sunan Mersin Büyükşehir Belediyesi, bu süreçte özel gereksinimli çocukların ailelerini de unutmuyor. Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı bünyesinde hizmet veren Engelsiz Yaşam Parkı’nda birbirinden çeşitli dersler ile çocuklar fiziksel ve ruhsal gelişimlerine katkı sağlarken, anneler de pilates, nefes terapisi, seramik ve dekoratif el sanatları kursları ile kaliteli zaman geçiriyor.

Özel gereksinimli çocukların ihtiyaçlarını karşılamak için açtığı merkezlerle onların sosyal ve psikolojik gelişimlerine katkı sunan Mersin Büyükşehir Belediyesi, bu süreçte özel gereksinimli çocukların ailelerini de unutmuyor. Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı bünyesinde Yenişehir İlçesi’nde hizmet veren Engelsiz Yaşam Parkı, hem özel gereksinimli çocukların hem de ailelerin gözdesi olmaya devam ediyor.

Fitness, bocce, takı tasarımı, drama ve pandomim, halk oyunları gibi birbirinden çeşitli dersler ile çocuklar hem fiziksel hem ruhsal gelişimlerine katkı sağlarken; anneler de pilates, nefes terapisi, seramik ve dekoratif el sanatları kursları ile kaliteli zaman geçiriyor. Engelsiz Yaşam Parkı’nda usta öğretici Funda Ulaşlı eşliğinde dekoratif el sanatları kursunda bir araya gelen kadınlar; ev dekorasyon ürünleri ile fark yaratırken, seramik kursunda da hem sanatsal yeteneklerini ortaya çıkartıyor, hem de el becerilerini geliştiriyor.

ÖZEL BİREYLER BÜYÜKŞEHİR’İN ENGELLİLER HAFTASI ETKİNLİKLERİNDE BULUŞUYOR ÖZEL BİREYLER BÜYÜKŞEHİR’İN ENGELLİLER HAFTASI ETKİNLİKLERİNDE BULUŞUYOR

Ulaşlı: “Anneler bu kursta birbirleriyle yardımlaşıyor ve dayanışma içinde oluyor”

Engelsiz Yaşam Parkı’nda usta öğretici Funda Ulaşlı, haftanın 5 günü hem özel gereksinimli çocuklara hem de annelerine yönelik kurslar olduğunu belirterek, “Burada annelerle çok güzel vakit geçiriyoruz. Makrome örüyor, çanta yapıyor, bambu sepetler örüyoruz. Boncuklardan takı yapıyoruz. Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri el sanatları kursumuz devam ederken, Salı ve Perşembe günü de seramik kursumuzu sürdürüyoruz” dedi.

Annelerin kursta birbiri ile hem yardımlaşma hem de dayanışma içinde olduğunu kaydeden Ulaşlı, “Burada imece usulü ile birinin yarım kalan işini tamamlıyoruz. Anneler burada çok mutlular. Çocukları burada değişik aktiviteler yaparken, kendileri de boş oturmak yerine ürün ortaya çıkartıyorlar. Annelerin mutlu ve memnun olduklarını görünce, biz de mutlu oluyoruz” diye konuştu.