FORUM MERSİN’DEN ÇEVRE DOSTU ADIMLAR!

Ercan, “ Tasarrufa varız. Ama azdan tasarruf olmaz” Ercan, “ Tasarrufa varız. Ama azdan tasarruf olmaz”

Türkiye’nin en büyük alışveriş merkezi platformu Multi Turkey tarafından yönetilen Forum Mersin, iş modelini belirlerken doğayı her zaman önceliği kabul etmiş, Multi’nin kurumsal sürdürülebilirlik ilkesini, günlük alışveriş merkezi operasyonlarının her yönüyle bütünleştirmiştir.

Bu kapsamda önemli bir adım olarak 2024 yılı itibariyle Forum Mersin Alışveriş Merkezi personellerinin giriş kartlarını Forum Mersin mobil uygulaması üzerinden kullanarak plastik atık üretiminin azaltılması hedefleniyor.

Yıllık ortalama 1254 plastik kart bastırmak yerine dijital kullanımı teşvik ederek bu adım ile yıllık 6 kilogram plastik atığın doğaya karışması engellenecek. Ayrıca, yıllık 26,3 kilogram CO2 salınımını da önleyerek sürdürebilir bir çevreye katkı sağlanması planlanıyor. İlave olarak mağazalara elden toplu yazı dağıtımı uygulaması da sonlandırılarak tüm bilgilendirme yazılarının sadece mobil uygulama üzerinden paylaşımı yapılıyor.

Aylık mağaza yazısı dağıtımında karbon ayak izi ortalama 60 gram olan yaklaşık 3000 adet A4 kağıdı kullanırken bu yeni yaklaşımla yılda 15 kilogram kağıt tasarrufu sağlanmış olacak. Dolayısıyla bu uygulama ile yılda 180 kilogram CO2 salınımını engellenmiş olacak. Forum Mersin Alışveriş Merkezi Müdürü Necati Ufuk Toydemir,” Forum Mersin olarak hayatımıza giren yeniliklerle birlikte sürdürülebilir bir çevreye katkı sağlamak için çevre dostu dönüşümlere devam etmek her zaman hedeflerimiz arasında olacaktır. Çevre dostu adımlarımızı atarken desteklerini esirgemeyen tüm çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. ”açıklamasında bulundu.